حرف حساب

چرا رهبر به تنهایی ایستاده؟

نامه احمدی نژاد به رهبر و درخواست برگزاری انتخابات فوری یک پیام اساسی دارد: همان مقدار که در سال ۸۸ اصلاح طلبان به رای و جایگاه مردم درحکومتداری اعتقاد نداشتند و احترام نگذاشتند، احمدی نژاد و طرفداران سرسخت او نیز در عمل هیچ اعتقادی به رای مردم ندارند.
خوب یا بد، ضعیف یا قوی با هر سلیقه و علایقی، دولت فعلی انتخاب مردم است، و احترام به اکثریت در دمکراسی حتی اگر مخالف رای شما باشد، یک اصل ساده و مشخص تلقی میشود‌.
این جماعت هرگاه که رای خودشان حاکم نشود و رای نیاورد، علیه رای مردم قیام میکنند و این عین دیکتاتوری است.

اما اینجا میتوان به جمله تاریخی امام خمینی(ره) پی برد، وقتی عده ای نسبت به اصل ولایت فقیه در قانون اساسی اعتراض کردتد، امام فرمود؛ ولایت فقیه اگر باشد جلوی دیکتاتوری را خواهد گرفت:

در صورتی که ولایت فقیه هست که جلو دیکتاتوری را می‌گیرد. اگر ولایت فقیه نباشد، دیکتاتوری می‌شود. آن که جلو می‌گیرد از اینکه رئیس جمهور دیکتاتوری نکند، آن که جلو می‌گیرد از اینکه رئیس ارتش دیکتاتوری نکند، رئیس ژاندارمری دیکتاتوری نکند، رئیس شهربانی دیکتاتوری نکند، نخست وزیر دیکتاتوری نکند؛ آن فقیه است.

صحیفه امام جلد ۱۱ صفحه ۲۲

رهبرانقلاب امروز به تنهایی مقابل هر دو جریانی که قصد داشتند و دارند رای مردم را نادیده بگیرند ایستاده اند.

علیرضا زادبر

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ارسال دیدگاه جدید

نظرات برای این مطلب بسته شده است.

Sorry, the comment form is closed at this time.

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئواجاره ویلا و فروش ویلا شمالسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلافروش ویلااجاره ویلافروش ویلاویلا شمالویلا زیباکنار